Pravila

Cirkvenica 2020 je turnir u malom nogometu na mantinele koji se igra na terenu dimenzija 20x10m. Igra se 3 na 3, a veličina golova je 120 x 80cm.  Turnir se igra loptom za futsal veličine 4, a traje od 01. do 02. kolovoza 2020. godine. Organizator turnira (Udruga Sveti Martin) će osigurati sve kako bi igrači imali najbolje moguće uvjete.

Svi natjecatelji koji sudjeluju na turniru nastupaju na vlastitu odgovornost i svojom prijavom potvrđuju da su zdravstveno sposobni sudjelovati na turniru.

Prijavom na turnir, natjecatelji su suglasni da fotografije nastale za vrijeme turnira mogu biti korištene za promociju događaja.

Organizator zadržava pravo izmjene pravila za vrijeme trajanja turnira ukoliko će biti potrebno iz bilo kojeg razloga.

Pravila turnira

1. Prijave

• rok za predaju prijava je do četvrtka 30.07.2020. u 23:00
  • prijava bez plaćene kotizacije od 250kn nije važeća
  • ekipe se mogu prijaviti na sljedeće načine:
  • kotizacija se uplaćuje prilikom održavanja ždrijeba (Iznimno: kotizaciju je moguće uplatiti i ranije ako predstavnik ili neki drugi član ekipe nije u mogućnosti sudjelovati u ždrijebu)
  • kontakt osobe su:
    • 099 371 1702 (Mario)
    • 099 497 2000 (Ivan)
  • u slučaju prevelikog broja prijavljenih ekipa, organizator može ranije zatvoriti prijave, a to će objaviti na Facebook stranicama Udruge Sveti Martin

2. Popis igrača

• ekipa ima maksimalno 6 igrača (3 u polju i 3 zamjene)
  • na turniru mogu nastupiti isključivo prijavljeni igrači
  • popis igrača može se ispuniti prije početka turnira
  • nakon početka turnira izmjena igrača više neće biti moguća, osim u slučaju da to odredi organizator zbog izvanrednih okolnosti
  • ukoliko organizator utvrdi korištenje igrača koji nije prijavljen za neku ekipu, ta ekipa se kažnjava rezultatom 3:0 za protivničku ekipu i oduzimanjem 3 boda

• sve ekipe moraju biti prisutne za vrijeme trajanja turnira kada ih prozove zapisnički stol zbog odigravanja utakmice
  • zapisnički stol će prozvati ekipu, a ona je dužna pojaviti se na terenu u roku od 2 minute od prozivanja (osim u slučaju dogovora s organizatorom)
  • ekipe koje se ne pojave u predviđenom vremenu gube utakmicu, a utakmica se registrira rezultatom 3:0 za protivničku ekipu
  • utakmica traje 10 minuta (2 poluvremena po 5 minuta)
  • na poluvremenu ekipe imaju pravo na odmor od najviše 1 minutu

5. Natjecanje po skupinama

• broj skupina i broj utakmica u skupini ovisi o broju prijavljenih ekipa
  • pobjeda donosi 3 boda, a neodlučen rezultat 1 bod
  • u završnicu prolaze 2 najbolje ekipe u skupini (iznimno: ovaj se broj može mijenjati u slučaju većeg broja prijavljenih ekipa)
  • u slučaju jednakog broja bodova odlučuju gol razlika, međusobni susreti i veći broj postignutih pogodaka po redoslijedu kojim su navedeni (iznimno: u slučaju da su rezultati izjednačeni po svim nabrojanim parametrima, organizator može odrediti raspucavanje na prazan gol koje se puca od gola do gola)
  • sve eventualne promjene u sustavu natjecanja organizator će objaviti do početka turnira osim u slučaju iznimnih okolnosti

6. Završnica turnira

• igra se od osmine finala ili četvrtfinala ovisno o broju prijavljenih ekipa
  • početak utakmica drugog kruga je u nedjelju 02.08.2020. u 16:00 sati
  • utakmice drugog kruga se igraju po kup sistemu na ispadanje
  • utakmice drugog kruga traju 14 minuta (2 poluvremena po 7 minuta)
  • ukoliko nema pobjednika nakon isteka vremena, pucat će se penali koji se izvode na prazan gol, od gola do gola

7. Pravila igre

• igra se na asfaltiranom terenu 20x10m, loptom veličine 4
  • maksimalan broj igrača po ekipi u polju je 3
  • utakmica traje 2x5min (u knockout natjecanju 2x7min)
  • kod početnog udarca svi igrači moraju biti na svojoj polovici igrališta
  • početni udarac se izvodi s centra, dodavanjem lopte svom suigraču
  • ukoliko momčad koja se brani, unutar kaznenog prostora rukom spriječi loptu da uđe u gol, sudi se kazneni udarac.
  • ukoliko momčad koja se brani, napravi prekršaj unutar kaznenog prostora nad protivničkim igračem u izglednoj situaciji za postizanje pogotka, sudi se kazneni udarac
  • zabranjeno je pasivno stajanje 2 ili više igrača ekipe koja se brani u kaznenom prostoru (na golu), a za kršenje ovog pravila, može se dosuditi kazneni udarac
  • kazneni udarci se pucaju na prazan gol, od gola do gola s označene linije
  • ukoliko ekipa s isključenim igračem primi pogodak, isključeni igrač se vraća u igru
  • ako igrač zadržava loptu uz mantinelu (pasivna igra), gradeći je ne puštajući protivničkog igrača, sudac će po vlastitoj procjeni dosuditi neizravni slobodni udarac za protivnika
  • kaznene mjere su isključenje na 2 minute i crveni karton (nakon isteka 2 minute isključeni igrač više ne smije ulaziti u igru)